Môj príbeh

kto som?

Kto som? Volám sa Arnošt Vágner, som marketér reštauračného online priestoru a tvorca web stránok pre rôzne ďalšie odbory.

Pochádzam z podnikateľskej rodiny. Moja rodina podniká už od deväťdesiatych rokov. Predovšetkým sme vždy podnikali v gastronómii, konkrétne v reštauráciách, ale aj v ďalších iných odboroch, ako je stavebníctvo, nebankovky alebo cestovanie.

Od mladého veku som bol vedený k tomu, aby som podnikal. S mojou rodinou sa málokedy pri stole rozprávame o niečom inom ako o biznise.

K online marketingu som sa dostal vo firme môjho otca, ktorá podnikala v oblasti cestovania – tam som prvýkrát videl, čo dokáže online marketing a fascinovalo ma to. Ja som chodil ešte len na strednú školu, ale už vtedy som sa o online marketing začal aktívne zaujímať.

Začal som pracovať ako online marketér vo firme môjho otca, ktorá sa zaoberala cestovaním. Najímali sme si rôzne online agentúry, ktoré nám iba nahodili reklamu a to bolo všetko. Samozrejme, nefungovalo to. Zaplatili sme im tisícky eur a bolo to bez výsledku, naša stránka bola iba katalóg, ktorý nepredával.

Po tomto zistení som vytvoril rôzne online kampane, vďaka ktorým náš web navštívilo 800 ľudí denne. Výsledkom boli desiatky nových zákazníkov, ktorí kupovali naše služby v hodnote desiatkach tisícov eur každý týždeň. Naša web stránka, ktorú som kompletne prerobil, už nebola iba katalógom, ale aktívnym nástrojom na predaj.

Ako som to dokázal?

Uvedomil som si, že k marketingu patrí tzv. pridaná hodnota, ktorú nevyužíva väčšina drahých online agentúr. Robia všetko technicky správne, ale marketing je v skutočnosti o niečom úplne inom.

Pridaná hodnota je v tom, aby marketer, ktorý vytvára marketing pre určitý odbor, danému odboru skutočne do hĺbky rozumel. Väčšina drahých online agentúr to nedokáže, pretože tvoria marketing pre všetky odbory a tvoria ho iba povrchne.

Zamyslel som sa…

Od mala som bol aktívny v gastronómii a tomuto odboru rozumiem do hĺbky. Začal som si ešte viac všímať reštaurácie, do ktorých chodím a uvedomil som si, že skoro každá reštaurácia robí to

isté. Postavia reštauráciu a čakajú, kedy k nim prídu ľudia a očakávajú, že títo ľudia sa k nim budú vracať. V dnešnej dobe, ako zo stredoveku. Asi každý podnikateľ mi dá za pravdu, že najviac peňazí sa zarába na opakovanom predaji. Tak si položme otázku.

Prečo by k Vám mali Vaši zákazníci prísť znova, keď už dnes varia dobre v každej reštaurácii? Určite sa nebudú k Vám vracať, ak sa od ostatných neodlíšite a nedáte svojim zákazníkom pridanú hodnotu a nebudete svojich zákazníkov oslovovať spätne a nebudete dávať o seba vedieť prostredníctvom internetu a sociálnych sietí.

Viem presne, ako pomôcť reštauráciám a ako vytvoriť web stránky pre každého, ktoré skutočne predávajú. Kontaktujte ma a dohodnime si nezáväzné stretnutie, na ktorom Vám všetko vysvetlím bližšie.

Myslím si, že budete veľmi potešení.